Close

Czerwiec 30, 2017

Jak możesz zapłacić za prąd w Enea

Jako, że Enea należy do grona największych sprzedawców energii elektrycznej, oferuje odbiorcom wachlarz możliwości. Są nimi nie tylko liczne kanały komunikacji ale takie jak infolinia czy eBOK, o którym pisaliśmy ostatnio na Enea kontakt, ale także ułatwienia odnoście zapłaty za prąd.

W Enea możesz bez problemu:

  • uruchomić polecenie zapłaty –to elektroniczne ustanowienie płatności. Odbiorca ustala . dogodny termin płatności, taki że mamy pewność, że na koncie są środki. Dyspozycję po polecenia zapłaty przesyłamy do Enea, sprzedawca zaś kontaktuje się w sprawie opłacenia rachunku za prąd z bankiem.  Informacje o wysokości kwoty do zapłaty otrzymamy już na 14 dni przed terminem płatności.
  • przelew bankowy – podstawowa forma płatności, gdy ktoś posiada dostęp do elektronicznego konta. Wystarczy złożyć dyspozycję przelewu online, uzupełnić danymi podanymi na fakturze za energię elektryczną. Nie obejdzie się bez podania numer rachunku do zapłaty, numeru faktury i kwoty, jaką musimy uregulować.
  • zlecenie stałe – można i tak, ale to forma, która jest przeznaczona do płatności na określoną z góry, stałą kwotę, np. składka ubezpieczenia. Przy rachunku za prąd trudno okreśić na ile będzie opiewać kwota do zapłaty, można oszacować płatności, i płacić z nadpłatą. Łatwiej będą mieć odbiorcy z fakturą prognozowaną, widzą na jakie zużycie się zdeklarowali i ile będą wynosić ich płatności.

tyle o tym jak zapłacić rachunek za prąd przez internet

  • punkty płatnicze – powstały głównie dla osób starszych. Środkiem płatniczym jest gotówka, w ten sposób rachunek można też zapłacić na poczcie. Enea punkty płatnicze ulokowała wraz z biurami obsługi klienta.

 

To jak opłacimy rachunek nie jest ważne, ważne aby był on opłacony na czas. Sprawdzajmy też czy otrzymana faktura jest prawdziwa, a nie przesłana przez oszustów. Sprawdźmy nr rachunku i nr klienta. Sprawdzamy także stan licznika, zobacz jaki był jego stan na ostatniej fakturze, na nowej powinien zaczynać się od stanu poprzedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *